Rasyoworks - Skyland, İstanbul

Kategori
: Ofis
İş Tanımı
: Projelendirme ve Uygulama
Tarih
: 2019
Yer
: Skyland, İstanbul
Müşteri
: Rasyoworks Organizasyon

İç mimarlık ofisimizin İstanbul Skyland’de gerçekleştirdiği ofis dekorasyonu projesinde; müşteri tarafından belirlenen ofis tasarımı, iç mimarlık ofisimiz tarafından mekanın teknik ve yapısal şartlarına uygun olarak gerçekleştirilmiştir. Natamam olarak teslim edilen ofis projesinin yükseltilmiş zemin, elektrik, mekanik ve yapısal uygulamaları gerçekleştirilmiş; planlanan ofis tasarımına uygun kişiye özel mobilya üretimi yapılmıştır. Ofis tasarımı; İstanbul Skyland’de köşe konumda bulunan ofisin cephe özellikleri ve manzarası ön plana çıkarılacak şekilde hazırlanmış, içeride kullanılan yapısal eklemeler hazırlanan iç mimari tasarıma uygun olarak uygulanmıştır.

Ofis dekorasyonu; Rasyoworks etkinlik ve organizasyon şirketinin kurumsal kimliğine ve çalışmakta olduğu sektöre uygun olacak şekilde belirlenmiş, ofis tasarımında kullanılan renkler mekanın işleyiş planına uygun olarak uygulanmıştır. İstanbul Skyland’de bulunan ofisin giriş alanı sarı renk hakim olacak şekilde uygulanmış, girişte enerjik bir alan yaratılmıştır. Mekanın ortasında yer alan toplantı odası,

bükümlü cam bölücü ile mekanın bütününden ayrıştırılmıştır. Toplantı odasında yer alan duvar ünitesi ofisin depolama ihtiyaçlarını karşılarken, aynı zamanda tv ünitesi olarak kullanılmaktadır. Ofisin iki ucunda yer alan alanlar bükümlü cam bölücü ve kapılar ile kapatılarak bu alanların yönetici odası olarak kullanımı sağlanmıştır.

Ofis dekorasyonunda ofisin tasarımına uygun ray spotlar ve lineer aydınlatmalar kullanılarak enerjik bir atmosfer yaratılmıştır. Personel için uygulanan çalışma masalarında bölücü saksılar tasarlanarak, içlerinde konumlandırılan bitkilerle enerjik bir atmosfer yaratılmak hedeflenmiştir. Ofisin ortasında konumlanan taşıyıcı duvar üzerinde Rasyowork şirketinin kurumsal renklerine uygun olarak duvar resmi yaptırılmıştır.

İç mimarlık ofisimiz tarafından İstanbul Skyland’de uygulanan ofis tasarımı, şirketin hedeflerini ve sektörünün içeriğini yansıtan, farklı ve enerjik bir ofis ortamı olmuştur.

Galeri

Video